Susumu PCMB063T-3R3MS
PCMB063T-3R3MS picture photo
Mfg. Part Number
PCMB063T-3R3MS
Brief Description
FIXED IND 3.3UH 6A 30 MOHM SMD
Datasheet Download
PCMB063T-3R3MS.pdf
Availability of PCMB063T-3R3MS
QUANTITY
PCMB063T-3R3MS Order Process
Ship out your order
Specifications of PCMB063T-3R3MS
Internal Part NumberEIS-PCMB063T-3R3MS
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1
SeriesPCMB
PackagingCut Tape (CT)
Type-
Material - Core-
Inductance3.3µH
Tolerance±20%
Current Rating6A
Current - Saturation13.5A
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)30 mOhm Max
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.274" L x 0.260" W (6.95mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max)0.110" (2.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PCMB063T-3R3MS
Related LinksPCMB063, PCMB063T-3R3MS Datasheet, Susumu Distributor
PCMB063T-3R3MS Details Description
Related parts for PCMB063T-3R3MS
LED 14-SEG 2DIG CA RED RHDP .54" datasheet.pdf
VARISTOR 962V 40KA DISC 40MM datasheet.pdf
RES SMD 5.49K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC VOICE REC/PLAY 3V 2MIN 48LQFP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 21POS WALL MT SCKT datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 4POS R/A 3.81MM datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 4KB FLASH 20QFN datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 25W datasheet.pdf