Susumu PCMB063T-3R3MS
PCMB063T-3R3MS picture photo
Mfg. Part Number
PCMB063T-3R3MS
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 3.3UH 6A 30 MOHM SMD
Datasheet Download
PCMB063T-3R3MS.pdf
Availability of PCMB063T-3R3MS
QUANTITY
PCMB063T-3R3MS Order Process
Ship out your order
Specifications of PCMB063T-3R3MS
Internal Part NumberEIS-PCMB063T-3R3MS
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesPCMB
PackagingCut Tape (CT)
Type-
Material - Core-
Inductance3.3µH
Tolerance±20%
Current Rating6A
Current - Saturation13.5A
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)30 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-
Frequency - Test-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.274" L x 0.260" W (6.95mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max)0.110" (2.80mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PCMB063T-3R3MS
Related LinksPCMB063, PCMB063T-3R3MS Datasheet, Susumu Distributor
PCMB063T-3R3MS Details Description
Related parts for PCMB063T-3R3MS
CAP FILM 0.15UF 5% 400VDC RADIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 15.6A DPAK datasheet.pdf
RES SMD 976 OHM 0.02% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP MICA 510PF 5% 500V RADIAL datasheet.pdf
TRANSDCR AC 0-5VDCMADC OUT 3PHSE datasheet.pdf
CAP CER 3.3UF 6.3V X5R 0603 datasheet.pdf
RES 7.68 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 267 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 2.2K OHM 9SIP datasheet.pdf
HEATSHRINK 1 1/2"-50' BLACK datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRAIGHT PINS datasheet.pdf