Susumu PCMB104E-2R2MS
PCMB104E-2R2MS picture photo
Mfg. Part Number
PCMB104E-2R2MS
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 2.2UH 14A 7 MOHM SMD
Datasheet Download
PCMB104E-2R2MS.pdf
Availability of PCMB104E-2R2MS
QUANTITY
PCMB104E-2R2MS Order Process
Ship out your order
Specifications of PCMB104E-2R2MS
Internal Part NumberEIS-PCMB104E-2R2MS
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Featured ProductPCMB and PCMC Series - Power Choke Coils
Standard Package500
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesPCMB
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - Core-
Inductance2.2µH
Tolerance±20%
Current Rating14A
Current - Saturation16A
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)7 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-
Frequency - Test-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.453" L x 0.394" W (11.50mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max)0.130" (3.30mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PCMB104E-2R2MS
Related LinksPCMB104, PCMB104E-2R2MS Datasheet, Susumu Distributor
PCMB104E-2R2MS Details Description
Related parts for PCMB104E-2R2MS
OPTOISOLTR 5KV 4CH TRANS 16-DIP datasheet.pdf
IC DAC 8BIT 3WIRE SER SOT23-6 datasheet.pdf
CAP PUSHBUTTON ROUND RED datasheet.pdf
CONN ADAPT JACK-JACK BNC 50 OHM datasheet.pdf
IC VOLT SUPERVISOR W/PB SOT123-4 datasheet.pdf
BUSHING W/STR RELIEF NYLON BLACK datasheet.pdf
CORD GRIP NPB M20 14-18 MM datasheet.pdf
LED GREEN 4MM OVAL T/H datasheet.pdf