Hirose Electric Co Ltd PCN10C-16S-2.54DSA(77)
PCN10C-16S-2.54DSA(77) picture photo
Mfg. Part Number
PCN10C-16S-2.54DSA(77)
Brief Description
CONN RECEPT 16POS DUAL TH
Datasheet Download
PCN10C-16S-2.54DSA(77).pdf
Availability of PCN10C-16S-2.54DSA(77)
QUANTITY
PCN10C-16S-2.54DSA(77) Order Process
Ship out your order
Specifications of PCN10C-16S-2.54DSA(77)
Internal Part NumberEIS-PCN10C-16S-2.54DSA(77)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyBackplane Connectors - DIN 41612
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PCN10C-16S-2.54DSA(77)
Related LinksPCN10C-16S-, PCN10C-16S-2.54DSA(77) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
PCN10C-16S-2.54DSA(77) Details Description
Related parts for PCN10C-16S-2.54DSA(77)
TVS DIODE 10VWM 17VC P600 datasheet.pdf
IC ADC SRL 12BIT 4CH 2.7V 16QSOP datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 630V X7R 1206 datasheet.pdf
IC VOICE REC/PLAY 4-8MIN 28-TSOP datasheet.pdf
CONN HDR BRKWAY 14POS R/A GOLD datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 21.5 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 31POS HL LOW P datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
IC DRAM 16M 50NS 44TSOP datasheet.pdf
PTSE 19C 19#20 PIN PLUG datasheet.pdf
70V P-channel enhancement mode MOSFET IC datasheet.pdf