Hirose Electric Co Ltd PCN10C-44S-2.54DSA(77)
PCN10C-44S-2.54DSA(77) picture photo
Mfg. Part Number
PCN10C-44S-2.54DSA(77)
Brief Description
DIN CONN RCPT 44 POS 2 ROW STR
Datasheet Download
PCN10C-44S-2.54DSA(77).pdf
Availability of PCN10C-44S-2.54DSA(77)
QUANTITY
PCN10C-44S-2.54DSA(77) Order Process
Ship out your order
Specifications of PCN10C-44S-2.54DSA(77)
Internal Part NumberEIS-PCN10C-44S-2.54DSA(77)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyBackplane Connectors - DIN 41612
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PCN10C-44S-2.54DSA(77)
Related LinksPCN10C-44S-, PCN10C-44S-2.54DSA(77) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
PCN10C-44S-2.54DSA(77) Details Description
Related parts for PCN10C-44S-2.54DSA(77)
RES CHAS MNT 500 OHM 10% 20W datasheet.pdf
RES SMD 191 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TRIMMER 500K OHM 0.5W TH datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 25W datasheet.pdf