Hirose Electric Co Ltd PCN10C-90S-2.54DSA(88)
PCN10C-90S-2.54DSA(88) picture photo
Mfg. Part Number
PCN10C-90S-2.54DSA(88)
Brief Description
CONN DIN RECEPT 90POS DUAL STR
Datasheet Download
PCN10C-90S-2.54DSA(88).pdf
Availability of PCN10C-90S-2.54DSA(88)
QUANTITY
PCN10C-90S-2.54DSA(88) Order Process
Ship out your order
Specifications of PCN10C-90S-2.54DSA(88)
Internal Part NumberEIS-PCN10C-90S-2.54DSA(88)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyBackplane Connectors - DIN 41612
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PCN10C-90S-2.54DSA(88)
Related LinksPCN10C-90S-, PCN10C-90S-2.54DSA(88) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
PCN10C-90S-2.54DSA(88) Details Description
Related parts for PCN10C-90S-2.54DSA(88)
FIXED IND 180UH 135MA 4.4 OHM TH datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 200MA 2 OHM TH datasheet.pdf
IC MPU MPC8XX 50MHZ 357BGA datasheet.pdf
RES SMD 402 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 600W datasheet.pdf
RES 2.21 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
OSC XO 1.5GHZ LVDS SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 420V SNAP datasheet.pdf
FIXED IND 180UH 530MA 1.37 OHM datasheet.pdf
SCT3250EX 18.40" 8" EX112 datasheet.pdf
CAP FILM 10NF 2.5% 63VDC AXIAL datasheet.pdf