Hirose Electric Co Ltd PCN10EA-128P-2.54DS(72)
PCN10EA-128P-2.54DS(72) picture photo
Mfg. Part Number
PCN10EA-128P-2.54DS(72)
Brief Description
CONN DIN HEADER 128POS
Datasheet Download
PCN10EA-128P-2.54DS(72).pdf
Availability of PCN10EA-128P-2.54DS(72)
QUANTITY
PCN10EA-128P-2.54DS(72) Order Process
Ship out your order
Specifications of PCN10EA-128P-2.54DS(72)
Internal Part NumberEIS-PCN10EA-128P-2.54DS(72)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyBackplane Connectors - DIN 41612
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PCN10EA-128P-2.54DS(72)
Related LinksPCN10EA-128, PCN10EA-128P-2.54DS(72) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
PCN10EA-128P-2.54DS(72) Details Description
Related parts for PCN10EA-128P-2.54DS(72)
CONN ADAPT PLUG TO JACK BNC datasheet.pdf
RES SMD 15.8 OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X25MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
IC FPGA 71 I/O 100VQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
CAP CER 82PF 400VAC SL RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100" datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 17 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf
TVS DIODE 90VWM 146VC DO214AB datasheet.pdf
RES ARRAY 15 RES 6.8K OHM 16SOIC datasheet.pdf