Hirose Electric Co Ltd PCN10F-42S-2.54DSA(72)
PCN10F-42S-2.54DSA(72) picture photo
Mfg. Part Number
PCN10F-42S-2.54DSA(72)
Brief Description
CONN DIN RCPT 42POS
Datasheet Download
PCN10F-42S-2.54DSA(72).pdf
Availability of PCN10F-42S-2.54DSA(72)
QUANTITY
PCN10F-42S-2.54DSA(72) Order Process
Ship out your order
Specifications of PCN10F-42S-2.54DSA(72)
Internal Part NumberEIS-PCN10F-42S-2.54DSA(72)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package20
Category Connectors, Interconnects
FamilyBackplane Connectors - DIN 41612
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PCN10F-42S-2.54DSA(72)
Related LinksPCN10F-42S-, PCN10F-42S-2.54DSA(72) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
PCN10F-42S-2.54DSA(72) Details Description
Related parts for PCN10F-42S-2.54DSA(72)
CONN RCPT/CAP 10POS DL FREE HANG datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 110MHZ RRO 14TSSOP datasheet.pdf
IC GATE AND 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
DIODE ZENER 10V 1.5W DO214AA datasheet.pdf
CONN RCPT CAP HSNG 6POS WHITE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 250W datasheet.pdf
LED ORANGE CLEAR 2SMD datasheet.pdf
OSC PROG 5NS 30PPM 2X2.5MM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 30POS INLINE SKT datasheet.pdf
CAP CER 15PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf