Hirose Electric Co Ltd PCN10FA-30P-2.54DS(72)
PCN10FA-30P-2.54DS(72) picture photo
Mfg. Part Number
PCN10FA-30P-2.54DS(72)
Brief Description
CONN DIN HEADER 30POS
Datasheet Download
PCN10FA-30P-2.54DS(72).pdf
Availability of PCN10FA-30P-2.54DS(72)
QUANTITY
PCN10FA-30P-2.54DS(72) Order Process
Ship out your order
Specifications of PCN10FA-30P-2.54DS(72)
Internal Part NumberEIS-PCN10FA-30P-2.54DS(72)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyBackplane Connectors - DIN 41612
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PCN10FA-30P-2.54DS(72)
Related LinksPCN10FA-30P, PCN10FA-30P-2.54DS(72) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
PCN10FA-30P-2.54DS(72) Details Description
Related parts for PCN10FA-30P-2.54DS(72)
RES SMD 15 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC REG MULT CONFG INV 3.3V 8MSOP datasheet.pdf
CONN PLUG WATERPROOF 16POS FMALE datasheet.pdf
RES SMD 4.64KOHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
LED ORANGE CLEAR 2SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS 18AWG .156 ORANGE datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 300A DO205AB datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 4.4A TO252 datasheet.pdf
8304-10A WIRE STOP BLADE datasheet.pdf
FUSE GLASS 200MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
SENSOR PROX 0.8MM NPN 10-30VDC datasheet.pdf