Hirose Electric Co Ltd PCN10FA-60P-2.54DS(72)
PCN10FA-60P-2.54DS(72) picture photo
Mfg. Part Number
PCN10FA-60P-2.54DS(72)
Brief Description
CONN DIN HEADER 60POS
Datasheet Download
PCN10FA-60P-2.54DS(72).pdf
Availability of PCN10FA-60P-2.54DS(72)
QUANTITY
PCN10FA-60P-2.54DS(72) Order Process
Ship out your order
Specifications of PCN10FA-60P-2.54DS(72)
Internal Part NumberEIS-PCN10FA-60P-2.54DS(72)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyBackplane Connectors - DIN 41612
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PCN10FA-60P-2.54DS(72)
Related LinksPCN10FA-60P, PCN10FA-60P-2.54DS(72) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
PCN10FA-60P-2.54DS(72) Details Description
Related parts for PCN10FA-60P-2.54DS(72)
Connector Header 16 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 4.5-9VIN 05VOUT datasheet.pdf
MOSFET P-CH 40V 30A PPAK SO-8 datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 5V 250W datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS RT ANG W/SKTS datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 165VIN 28VOUT 75W datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROC 24V PANEL MT datasheet.pdf
OSC PROG 1.8V CMOS 25PPM 5X7MM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 25 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf