Hirose Electric Co Ltd PCN10H-16P-2.54DSA(72)
PCN10H-16P-2.54DSA(72) picture photo
Mfg. Part Number
PCN10H-16P-2.54DSA(72)
Brief Description
CONN DIN HEADER 16POS
Datasheet Download
PCN10H-16P-2.54DSA(72).pdf
Availability of PCN10H-16P-2.54DSA(72)
QUANTITY
PCN10H-16P-2.54DSA(72) Order Process
Ship out your order
Specifications of PCN10H-16P-2.54DSA(72)
Internal Part NumberEIS-PCN10H-16P-2.54DSA(72)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package20
Category Connectors, Interconnects
FamilyBackplane Connectors - DIN 41612
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PCN10H-16P-2.54DSA(72)
Related LinksPCN10H-16P-, PCN10H-16P-2.54DSA(72) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
PCN10H-16P-2.54DSA(72) Details Description
Related parts for PCN10H-16P-2.54DSA(72)
WIRE MARKER B/Y .32-.63"250PC datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 1KV X7R 2225 datasheet.pdf
R/A HDR POWERBLADE datasheet.pdf
BERGSTIK STRAIGHT datasheet.pdf
RES SMD 1.8 OHM 5% 1W 2010 datasheet.pdf
SURGE SUPP TBU DL 200MA 650VIMP datasheet.pdf
IC HALL SENSOR OMNIPLR SW TSOT23 datasheet.pdf
VARISTOR 255V 800A DISC 5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 41POS PIN datasheet.pdf