Hirose Electric Co Ltd PCN10HA-20P-2.54DSA(72)
PCN10HA-20P-2.54DSA(72) picture photo
Mfg. Part Number
PCN10HA-20P-2.54DSA(72)
Brief Description
CONN DIN HEADER 20POS
Datasheet Download
PCN10HA-20P-2.54DSA(72).pdf
Availability of PCN10HA-20P-2.54DSA(72)
QUANTITY
PCN10HA-20P-2.54DSA(72) Order Process
Ship out your order
Specifications of PCN10HA-20P-2.54DSA(72)
Internal Part NumberEIS-PCN10HA-20P-2.54DSA(72)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package20
Category Connectors, Interconnects
FamilyBackplane Connectors - DIN 41612
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PCN10HA-20P-2.54DSA(72)
Related LinksPCN10HA-20P, PCN10HA-20P-2.54DSA(72) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
PCN10HA-20P-2.54DSA(72) Details Description
Related parts for PCN10HA-20P-2.54DSA(72)
IC MPU SUPRVSRY CIRC 4.62V 16DIP datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 5A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
CONN RECEPT 11-5POS FREE-HANGING datasheet.pdf
CONN HEADER 22POS VERT 4.2MM TIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 200W datasheet.pdf
CAP TANT 0.068UF 20% 100V AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 3 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC FPGA 704 I/O 1517FBGA datasheet.pdf
Connector Receptacle 23 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HEATSINK 45X40X12.7MM XCUT datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM XCUT datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS CABLE PIN datasheet.pdf