Hirose Electric Co Ltd PCN10MC-96S-2.54WC(72)
PCN10MC-96S-2.54WC(72) picture photo
Mfg. Part Number
PCN10MC-96S-2.54WC(72)
Brief Description
CONN DIN RCPT 96POS
Datasheet Download
PCN10MC-96S-2.54WC(72).pdf
Availability of PCN10MC-96S-2.54WC(72)
QUANTITY
PCN10MC-96S-2.54WC(72) Order Process
Ship out your order
Specifications of PCN10MC-96S-2.54WC(72)
Internal Part NumberEIS-PCN10MC-96S-2.54WC(72)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyBackplane Connectors - DIN 41612
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PCN10MC-96S-2.54WC(72)
Related LinksPCN10MC-96S, PCN10MC-96S-2.54WC(72) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
PCN10MC-96S-2.54WC(72) Details Description
Related parts for PCN10MC-96S-2.54WC(72)
CAP TANT 680UF 6.3V 10% 2917 datasheet.pdf
CONN HEADER SSR 5POS 1MM SMT datasheet.pdf
MODULE 10BASE-T INTRFACE 1:1 SMD datasheet.pdf
CONN CFAST CARD PUSH-PULL R/A datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
FAN AXIAL 40X28MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
RES SMD 90.9K OHM 1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
CONN ARRAY FEMALE 200POS SMD datasheet.pdf