Hirose Electric Co Ltd PCN12A-16P-2.54DS(71)
PCN12A-16P-2.54DS(71) picture photo
Mfg. Part Number
PCN12A-16P-2.54DS(71)
Brief Description
CONN DIN HEADER 16POS
Datasheet Download
PCN12A-16P-2.54DS(71).pdf
Availability of PCN12A-16P-2.54DS(71)
QUANTITY
PCN12A-16P-2.54DS(71) Order Process
Ship out your order
Specifications of PCN12A-16P-2.54DS(71)
Internal Part NumberEIS-PCN12A-16P-2.54DS(71)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PCN12A-16P-2.54DS(71)
Related LinksPCN12A-16P, PCN12A-16P-2.54DS(71) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
PCN12A-16P-2.54DS(71) Details Description
Related parts for PCN12A-16P-2.54DS(71)
RES SMD 4.12M OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
VARISTOR 351V 6KA DISC 17MM datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.35A D2PAK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
RES 470 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 200K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
DIP CABLE 22POS datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM L-TAB CP datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 12V 40W datasheet.pdf
INSERT, ANVIL datasheet.pdf
CONN SPRING LOAD 6POS SMT 6MM datasheet.pdf