Hirose Electric Co Ltd PCN12A-96P-2.54DS(71)
PCN12A-96P-2.54DS(71) picture photo
Mfg. Part Number
PCN12A-96P-2.54DS(71)
Brief Description
CONN DIN HEADER 96POS
Datasheet Download
PCN12A-96P-2.54DS(71).pdf
Availability of PCN12A-96P-2.54DS(71)
QUANTITY
PCN12A-96P-2.54DS(71) Order Process
Ship out your order
Specifications of PCN12A-96P-2.54DS(71)
Internal Part NumberEIS-PCN12A-96P-2.54DS(71)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PCN12A-96P-2.54DS(71)
Related LinksPCN12A-96P, PCN12A-96P-2.54DS(71) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
PCN12A-96P-2.54DS(71) Details Description
Related parts for PCN12A-96P-2.54DS(71)
RIVET SNAP 0.138" NYLON BLACK datasheet.pdf
RES SMD 698K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN HEADER 60POS DUAL R/A PCB datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Panel Mount, Through Hole Solder datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
RES 475 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 57.6 OHM 1% 0.8W 2010 datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
CONN M8 FML 8POS datasheet.pdf