Hirose Electric Co Ltd PCN12EA-64P-2.54DS(71)
PCN12EA-64P-2.54DS(71) picture photo
Mfg. Part Number
PCN12EA-64P-2.54DS(71)
Brief Description
CONN DIN HEADER 64POS
Datasheet Download
PCN12EA-64P-2.54DS(71).pdf
Availability of PCN12EA-64P-2.54DS(71)
QUANTITY
PCN12EA-64P-2.54DS(71) Order Process
Ship out your order
Specifications of PCN12EA-64P-2.54DS(71)
Internal Part NumberEIS-PCN12EA-64P-2.54DS(71)
FamilyBackplane Connectors - DIN 41612
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PCN12EA-64P-2.54DS(71)
Related LinksPCN12EA-64P, PCN12EA-64P-2.54DS(71) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
PCN12EA-64P-2.54DS(71) Details Description
Related parts for PCN12EA-64P-2.54DS(71)
RES SMD 619K OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
FERRULE WIRE UNINS 18AWG 1000PC datasheet.pdf
MOSFET N-CH 55V 54A D2PAK datasheet.pdf
SENSOR 500PSI 9/16-18 UNF 4-20MA datasheet.pdf
RES 20K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 25V X5R 0805 datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X25MM XCUT datasheet.pdf
RESISTOR MODULE datasheet.pdf
MSTB 2 5/4-ST BK 5 PC. KIT datasheet.pdf
CONN SOCKET ASSY datasheet.pdf
FUSE TELPOWER ALARM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 6POS SKT datasheet.pdf