Panduit PCSBMT250-12-1Y
PCSBMT250-12-1Y picture photo
Mfg. Part Number
PCSBMT250-12-1Y
Brief Description
CONN MULTI-TAP DBL SIDE CLR
Datasheet Download
PCSBMT250-12-1Y.pdf
Availability of PCSBMT250-12-1Y
QUANTITY
PCSBMT250-12-1Y Order Process
Ship out your order
Specifications of PCSBMT250-12-1Y
Internal Part NumberEIS-PCSBMT250-12-1Y
Terminal TypeInline, Tap
Number of Wire Entries12
TerminationScrew
Wire Gauge250 MCM (kcmil)-10 AWG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PCSBMT250-12-1Y
Related LinksPCSBMT2, PCSBMT250-12-1Y Datasheet, Panduit Distributor
PCSBMT250-12-1Y Details Description
Related parts for PCSBMT250-12-1Y
CONN PIN 20-26AWG GOLD SOLDER datasheet.pdf
RES SMD 1.21KOHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 13PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP TANT POLY 33UF 10V 1206 datasheet.pdf
IC SRAM 4.5MBIT 166MHZ 165CABGA datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 16AWG RED 100' datasheet.pdf
CABLE 15COND 16AWG SHLD 500' datasheet.pdf
RES SMD 3.24K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf