Panduit PCSBMT250-12S1Y
PCSBMT250-12S1Y picture photo
Mfg. Part Number
PCSBMT250-12S1Y
Brief Description
CONN MULTI-TAP SNGL SIDE CLR
Datasheet Download
PCSBMT250-12S1Y.pdf
Availability of PCSBMT250-12S1Y
QUANTITY
PCSBMT250-12S1Y Order Process
Ship out your order
Specifications of PCSBMT250-12S1Y
Internal Part NumberEIS-PCSBMT250-12S1Y
Terminal TypeInline, Tap
Number of Wire Entries12
TerminationScrew
Wire Gauge250 MCM (kcmil)-10 AWG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PCSBMT250-12S1Y
Related LinksPCSBMT2, PCSBMT250-12S1Y Datasheet, Panduit Distributor
PCSBMT250-12S1Y Details Description
Related parts for PCSBMT250-12S1Y
THERMAL PAD TO-220 .007" SP400 datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 3A 66 MOHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 20K OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
IC TXRX RS485/422 8-SOIC datasheet.pdf
XFRMR LAN ISOL 1CT:1.414CT 10B-T datasheet.pdf
FUSE HLDR CART 250V 20A PNL MNT datasheet.pdf
IC FPGA 410 I/O 900BGA datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V LVDS HIGH 7PPM datasheet.pdf
FIXED IND 1.2UH 1.7A 78 MOHM SMD datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 10A 277/480VAC datasheet.pdf