Vishay/Beyschlag PD0100BJ50038BF1
PD0100BJ50038BF1 picture photo
Mfg. Part Number
PD0100BJ50038BF1
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 50PF 15KV R7 DISK
Datasheet Download
PD0100BJ50038BF1.pdf
Availability of PD0100BJ50038BF1
QUANTITY
PD0100BJ50038BF1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PD0100BJ50038BF1
Internal Part NumberEIS-PD0100BJ50038BF1
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesP
PackagingBulk
Capacitance50pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated15000V (15kV)
Temperature CoefficientR7
Mounting TypeRequires Holder
Operating Temperature-55°C ~ 100°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / CaseDisk, Metal Fitting - Threaded
Size / Dimension3.937" Dia (100.00mm)
Height - Seated (Max)1.614" (41.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
FeaturesHigh Voltage
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PD0100BJ50038BF1
Related LinksPD0100BJ, PD0100BJ50038BF1 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
PD0100BJ50038BF1 Details Description
Related parts for PD0100BJ50038BF1
CONN HEADER 26POS .100 R/A TIN datasheet.pdf
CABLE DUCT 60MMX80MM 2M datasheet.pdf
RES SMD 28 OHM 1% 3/4W 1210 datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC 750W 3000 RPM datasheet.pdf
RES 24.3K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.5K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
HEX STANDOFF M5 NYLON 24MM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 35POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 800V 1A 1408 datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
CONN HDR 3POS 7.50MM PCB SLDR datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole Solder datasheet.pdf