API Delevan PD43R-223M
PD43R-223M picture photo
Mfg. Part Number
PD43R-223M
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 22UH 660MA 378 MOHM
Datasheet Download
PD43R-223M.pdf
Availability of PD43R-223M
QUANTITY
PD43R-223M Order Process
Ship out your order
Specifications of PD43R-223M
Internal Part NumberEIS-PD43R-223M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesPD43R
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance22µH
Tolerance±20%
Current Rating660mA
Current - Saturation660mA
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)378 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.165" L x 0.153" W (4.19mm x 3.89mm)
Height - Seated (Max)0.137" (3.50mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PD43R-223M
Related LinksPD43R, PD43R-223M Datasheet, API Delevan Distributor
PD43R-223M Details Description
Related parts for PD43R-223M
IC 4BIT PROG SYNC COUNTER 16SO datasheet.pdf
MARKER SNAP-ON 2 2.6-3.5MM YEL datasheet.pdf
CONN RCPT 37 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 25 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CAP TANT 14UF 5% 125V AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
2-PART ALUMINUM COVER RAMP datasheet.pdf
RES SMD 1.33K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 25V SMD datasheet.pdf