API Delevan PD54R-222M
PD54R-222M picture photo
Mfg. Part Number
PD54R-222M
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 2.2UH 2.4A 64 MOHM SMD
Datasheet Download
PD54R-222M.pdf
Availability of PD54R-222M
QUANTITY
PD54R-222M Order Process
Ship out your order
Specifications of PD54R-222M
Internal Part NumberEIS-PD54R-222M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesPD54R
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance2.2µH
Tolerance±20%
Current Rating2.4A
Current - Saturation2.4A
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)64 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test7.96MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.224" L x 0.201" W (5.70mm x 5.11mm)
Height - Seated (Max)0.177" (4.50mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PD54R-222M
Related LinksPD54R, PD54R-222M Datasheet, API Delevan Distributor
PD54R-222M Details Description
Related parts for PD54R-222M
AC/DC CONVERTER 5.1V 180W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .125 EXTEND datasheet.pdf
IC CLK SYNTH TRPL PLL 16-TSSOP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 6A 125V datasheet.pdf
SOLDER RA 63/37 .025" 1 LBS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 75W datasheet.pdf
RES 16 OHM 3W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
TERMINAL ZDK 2.5-2 PE datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM R-TAB T412 datasheet.pdf
OSC MEMS 400.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
CAP FILM 0.0018UF 5% 1250VDC AXI datasheet.pdf