Phihong USA PDA025W-1A4B
PDA025W-1A4B picture photo
Mfg. Part Number
PDA025W-1A4B
Brief Description
PWR SUPPLY 25W 1400MA 6V DIM
Datasheet Download
PDA025W-1A4B.pdf
Availability of PDA025W-1A4B
QUANTITY
PDA025W-1A4B Order Process
Ship out your order
Specifications of PDA025W-1A4B
Internal Part NumberEIS-PDA025W-1A4B
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)108VAC
Voltage - Input (Max)132VAC
Voltage - Output6 ~ 18 V
Current - Output (Max)1.4A
Power (Watts)25W
Voltage - Isolation3kV (3000V)
DimmingAnalog
FeaturesOCP, OTP, OVP, SCP
RatingsIP67
Operating Temperature-40°C ~ 90°C
Efficiency82%
Termination StyleWire Leads
Size / Dimension3.15" L x 2.44" W x 1.00" H (80.0mm x 62.0mm x 25.4mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PDA025W-1A4B
Related LinksPDA025, PDA025W-1A4B Datasheet, Phihong USA Distributor
PDA025W-1A4B Details Description
Related parts for PDA025W-1A4B
CONN HEADER 22POS .100" SNGL TIN datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 66.5 OHM 0.1% 0.4W 1206 datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
COVER FOR 4POS DIP SWITCH CLEAR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
CAP ALUM 1900UF 20% 450V SCREW datasheet.pdf
CONN HEADER 68POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
FIXED IND 50UH 4.77A 30 MOHM TH datasheet.pdf
CAP CER 8200PF 100V CH 0603 datasheet.pdf