Pulse Electronics Corporation PE-0603CD150KTT
PE-0603CD150KTT picture photo
Mfg. Part Number
PE-0603CD150KTT
Brief Description
FIXED IND 15NH 700MA 170 MOHM
Datasheet Download
PE-0603CD150KTT.pdf
Availability of PE-0603CD150KTT
QUANTITY
PE-0603CD150KTT Order Process
Ship out your order
Specifications of PE-0603CD150KTT
Internal Part NumberEIS-PE-0603CD150KTT
Material - CoreCeramic
Inductance15nH
Tolerance±10%
Current Rating700mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)170 mOhm Max
Q @ Freq30 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant4GHz
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test250MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.071" L x 0.049" W (1.80mm x 1.24mm)
Height - Seated (Max)0.040" (1.02mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PE-0603CD150KTT
Related LinksPE-0603, PE-0603CD150KTT Datasheet, Pulse Electronics Corporation Distributor
PE-0603CD150KTT Details Description
Related parts for PE-0603CD150KTT
CAP TANT 6.8UF 16V 20% 1206 datasheet.pdf
OPTOISO 2.5KV TRANSISTOR 4BGA datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 41POS SKT datasheet.pdf
IC SHIFT REGISTER 8BIT 16TSSOP datasheet.pdf
CONN HEADER 120POS R/A .100 GOLD datasheet.pdf
T4011 LATCH 2NC+1NO BBM FLT ACT datasheet.pdf
IC OSC VCXO 166.62875MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
500 TB SOCKET OPEN RA datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 39POS SKT datasheet.pdf