Pulse Electronics Corporation PE-0805PFB331ST
PE-0805PFB331ST picture photo
Mfg. Part Number
PE-0805PFB331ST
Manufacturer
Product Category
Ferrite Beads and Chips
Brief Description
FERRITE CHIP 0805 330 OHM
Datasheet Download
PE-0805PFB331ST.pdf
Availability of PE-0805PFB331ST
QUANTITY
PE-0805PFB331ST Order Process
Ship out your order
Specifications of PE-0805PFB331ST
Internal Part NumberEIS-PE-0805PFB331ST
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductFerrite Multi-Layer Beads for EMI Suppression
Standard Package4,000
Category Filters
FamilyFerrite Beads and Chips
SeriesPFB
PackagingTape & Reel (TR)
Impedance @ Frequency330 Ohm @ 100MHz
Current Rating1.5A
DC Resistance (DCR)100 mOhm
Filter TypePower Line
Package / Case0805 (2012 Metric)
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.041" (1.05mm)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PE-0805PFB331ST
Related LinksPE-0805, PE-0805PFB331ST Datasheet, Pulse Electronics Corporation Distributor
PE-0805PFB331ST Details Description
Related parts for PE-0805PFB331ST
RES 2.7K OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
PHONO JACK 1POS R/A WHITE datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 44TQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
DCDC CONVERTER +/-12VOUT 1W datasheet.pdf
BVZF 7.62/10/180SF SN BK datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf