Vishay/Beyschlag PE0100WJ60160BJ1
PE0100WJ60160BJ1 picture photo
Mfg. Part Number
PE0100WJ60160BJ1
Brief Description
CAP CER 600PF 14KV R85 DISK
Datasheet Download
PE0100WJ60160BJ1.pdf
Availability of PE0100WJ60160BJ1
QUANTITY
PE0100WJ60160BJ1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PE0100WJ60160BJ1
Internal Part NumberEIS-PE0100WJ60160BJ1
PackagingBulk
Capacitance600pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated14000V (14kV)
Temperature CoefficientR85
Mounting TypeRequires Holder
Operating Temperature-55°C ~ 100°C
Size / Dimension3.937" Dia (100.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PE0100WJ60160BJ1
Related LinksPE0100WJ, PE0100WJ60160BJ1 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
PE0100WJ60160BJ1 Details Description
Related parts for PE0100WJ60160BJ1
FUSE BLOCK CART 600V 30A CHASSIS datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 15W datasheet.pdf
TRANS NPN DARL 80V 4A SOT-32 datasheet.pdf
RES SMD 14K OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC DVR/RCVR 2/2 RS232 5V 16TSSOP datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 20% 6V AXIAL datasheet.pdf
CONN SPRING LOAD 22POS SNGL PCB datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V CMOS 50PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
OSC PROG 1.8V CMOS 25PPM 5X7MM datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD BILATERAL 14SOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS 1MM datasheet.pdf