Vishay/Beyschlag PE0200WJ25238BJ1
PE0200WJ25238BJ1 picture photo
Mfg. Part Number
PE0200WJ25238BJ1
Brief Description
CAP CER 2500PF 14KV R85 DISK
Datasheet Download
PE0200WJ25238BJ1.pdf
Availability of PE0200WJ25238BJ1
QUANTITY
PE0200WJ25238BJ1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PE0200WJ25238BJ1
Internal Part NumberEIS-PE0200WJ25238BJ1
PackagingBulk
Capacitance2500pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated14000V (14kV)
Temperature CoefficientR85
Mounting TypeRequires Holder
Operating Temperature-55°C ~ 100°C
Size / Dimension7.874" Dia (200.00mm)
Height - Seated (Max)1.772" (45.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PE0200WJ25238BJ1
Related LinksPE0200WJ, PE0200WJ25238BJ1 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
PE0200WJ25238BJ1 Details Description
Related parts for PE0200WJ25238BJ1
CABLE FLAT FLEX 6POS 1MM 4" datasheet.pdf
UPS SMARTPRO 3.0KVA 2250W 10OUT datasheet.pdf
IC DSP FIXED-POINT 376-BGA datasheet.pdf
SEALED CONN 2P RGE datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
RESISTOR POWER ADJ 20 OHM 25W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100" datasheet.pdf