Sullins Connector Solutions PEC10SAGN
PEC10SAGN picture photo
Mfg. Part Number
PEC10SAGN
Brief Description
CONN HEADER .100 SINGL STR 10POS
Datasheet Download
PEC10SAGN.pdf
Availability of PEC10SAGN
QUANTITY
PEC10SAGN Order Process
Ship out your order
Specifications of PEC10SAGN
Internal Part NumberEIS-PEC10SAGN
Number of Positions10
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PEC10SAGN
Related LinksPEC1, PEC10SAGN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
PEC10SAGN Details Description
Related parts for PEC10SAGN
OPTOISOLATOR 5KV 2CH TRANS 8SMD datasheet.pdf
IC VREF SERIES 2.5V 8MSOP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 59A TO-220AB datasheet.pdf
THYRISTOR 6V 150A QFN SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 8POS R/A TIN T/H datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 54X40X9.5MM XCUT T412 datasheet.pdf
DDMAMT50PNM-F225 - MIL EQUIV datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.300" (7.62mm) datasheet.pdf