Sullins Connector Solutions PEC15SACN
PEC15SACN picture photo
Mfg. Part Number
PEC15SACN
Brief Description
CONN HEADER .100 SINGL STR 15POS
Datasheet Download
PEC15SACN.pdf
Availability of PEC15SACN
QUANTITY
PEC15SACN Order Process
Ship out your order
Specifications of PEC15SACN
Internal Part NumberEIS-PEC15SACN
Number of Positions15
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PEC15SACN
Related LinksPEC1, PEC15SACN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
PEC15SACN Details Description
Related parts for PEC15SACN
CONN EDGECARD 88POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC SRAM 1MBIT 12NS 32STSOP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 250V 25A TO220-3 datasheet.pdf
SATA POWER CABLE 1.5M TYPE G/F datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 150W datasheet.pdf
CONN PLUG DIN 16POS VERT GOLD datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS INLINE SKT datasheet.pdf
OSC MEMS 24.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf