KEMET C911U220JYNDCAWL45
C911U220JYNDCAWL45 picture photo
Mfg. Part Number
C911U220JYNDCAWL45
Brief Description
CAP CER 22PF 400VAC NP0 RADIAL
Datasheet Download
C911U220JYNDCAWL45.pdf
Availability of C911U220JYNDCAWL45
QUANTITY
C911U220JYNDCAWL45 Order Process
Ship out your order
Specifications of C911U220JYNDCAWL45
Internal Part NumberEIS-C911U220JYNDCAWL45
SeriesC900
PackagingBulk
Capacitance22pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated400VAC
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
ApplicationsSafety
RatingsX1Y2
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C911U220JYNDCAWL45
Related LinksC911U220J, C911U220JYNDCAWL45 Datasheet, KEMET Distributor
C911U220JYNDCAWL45 Details Description
Related parts for C911U220JYNDCAWL45
SWITCH ROCKER DPST 9A 125V datasheet.pdf
IC ADC 12BIT 8CH SRL 16-TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 270 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC FPGA 72 I/O 84PLCC datasheet.pdf
CAP ROCKER RECT BLACK/BLUE LENS datasheet.pdf
RES 9.76K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 5K OHM 0.1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
SNAPPER HOSE CLAMP WHITE datasheet.pdf
RES 44.2 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.0051 UF 5 % 1600 VDC datasheet.pdf