Epson TSX-3225 27.0000MF18X-W0
TSX-3225 27.0000MF18X-W0 picture photo
Mfg. Part Number
TSX-3225 27.0000MF18X-W0
Brief Description
CRYSTAL 27.00 MHZ 12.0PF SMD
Datasheet Download
TSX-3225 27.0000MF18X-W0.pdf
Availability of TSX-3225 27.0000MF18X-W0
QUANTITY
TSX-3225 27.0000MF18X-W0 Order Process
Ship out your order
Specifications of TSX-3225 27.0000MF18X-W0
Internal Part NumberEIS-TSX-3225 27.0000MF18X-W0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCrystals
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesTSX-3225
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency27MHz
Frequency Stability±18ppm
Frequency Tolerance±10ppm
Load Capacitance12pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TSX-3225 27.0000MF18X-W0
Related LinksTSX-3225 27., TSX-3225 27.0000MF18X-W0 Datasheet, Epson Distributor
TSX-3225 27.0000MF18X-W0 Details Description
Related parts for TSX-3225 27.0000MF18X-W0
CONN D-SUB HOUSING PLUG 25POS datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 500V SCREW datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 195A TO-247AC datasheet.pdf
RES 750K OHM 1/4W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
RES CHAS MNT 243 OHM 1% 30W datasheet.pdf
IC INVERTER OPEN DRAIN 6XSON datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 3.3V 15W datasheet.pdf