Sullins Connector Solutions PEC15SGAN
PEC15SGAN picture photo
Mfg. Part Number
PEC15SGAN
Brief Description
CONN HEADER .100 SINGL R/A 15POS
Datasheet Download
PEC15SGAN.pdf
Availability of PEC15SGAN
QUANTITY
PEC15SGAN Order Process
Ship out your order
Specifications of PEC15SGAN
Internal Part NumberEIS-PEC15SGAN
Number of Positions15
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.318" (8.08mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PEC15SGAN
Related LinksPEC1, PEC15SGAN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
PEC15SGAN Details Description
Related parts for PEC15SGAN
D-Sub Connector Plug, Male Pins 26 Position Free Hanging (In-Line) IDC, Discrete Wire datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 20V 10% 1210 datasheet.pdf
IC PWR SUPP CTRLR MONITOR 64QFN datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom or Top Entry 8 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
IC OSC VCXO 25MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
METRAL HDR SIG 1MX5R PF datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM R-TAB T766 datasheet.pdf
ANALOG TIMER 3MIN-30HRS datasheet.pdf
IC DSP FIXED POINT 561FCBGA datasheet.pdf
FIXED IND 0.7NH 1.2A 30 MOHM SMD datasheet.pdf