Sullins Connector Solutions PEC18SAEN
PEC18SAEN picture photo
Mfg. Part Number
PEC18SAEN
Brief Description
CONN HEADER .100 SINGL STR 18POS
Datasheet Download
PEC18SAEN.pdf
Availability of PEC18SAEN
QUANTITY
PEC18SAEN Order Process
Ship out your order
Specifications of PEC18SAEN
Internal Part NumberEIS-PEC18SAEN
Number of Positions18
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PEC18SAEN
Related LinksPEC1, PEC18SAEN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
PEC18SAEN Details Description
Related parts for PEC18SAEN
IC SYNC UP/DN BIN CNTR 16-SOIC datasheet.pdf
IC POT DIGITAL CONTROL 10-MSOP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 6POS JAMNUT SCKT datasheet.pdf
CAP TACTILE ROUND RED datasheet.pdf
RES 24.3 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 8POS SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS INLINE PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS PNL MNT SKT datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1KV 1A DO204AL datasheet.pdf