Sullins Connector Solutions PEC22SAAN
PEC22SAAN picture photo
Mfg. Part Number
PEC22SAAN
Brief Description
CONN HEADER .100 SINGL STR 22POS
Datasheet Download
PEC22SAAN.pdf
Availability of PEC22SAAN
QUANTITY
PEC22SAAN Order Process
Ship out your order
Specifications of PEC22SAAN
Internal Part NumberEIS-PEC22SAAN
Number of Positions22
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PEC22SAAN
Related LinksPEC2, PEC22SAAN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
PEC22SAAN Details Description
Related parts for PEC22SAAN
CONN RING 10-12 AWG #6 PIDG datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 250V RADIAL datasheet.pdf
IC MULTICH RS232 DVR/RCVR 20SSOP datasheet.pdf
SENSOR 300PSI 7/16-20 UNF 4.5V datasheet.pdf
KEA POWER ENTRY MODUL 10A datasheet.pdf
TERMINAL PROGRAMMABLE 15" datasheet.pdf
IC FPGA 235 I/O 484FBGA datasheet.pdf
CAP CER 22PF 10V NP0 0201 datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 28POS GOLD datasheet.pdf
HEAT SHRINK .06"X4' datasheet.pdf
MODULE THYRISTOR 75A ADD-A-PAK datasheet.pdf
RZ/A1L 400MHZ 3MB QFP208 Q2A NO datasheet.pdf