Sullins Connector Solutions PEC23SAGN
PEC23SAGN picture photo
Mfg. Part Number
PEC23SAGN
Brief Description
CONN HEADER .100 SINGL STR 23POS
Datasheet Download
PEC23SAGN.pdf
Availability of PEC23SAGN
QUANTITY
PEC23SAGN Order Process
Ship out your order
Specifications of PEC23SAGN
Internal Part NumberEIS-PEC23SAGN
Number of Positions23
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PEC23SAGN
Related LinksPEC2, PEC23SAGN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
PEC23SAGN Details Description
Related parts for PEC23SAGN
DIODE SCHOTTKY 40V 3A DPAK datasheet.pdf
RES 137 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SENSOR 500PSI 7/16-20 UNF 4.5V datasheet.pdf
CONN PLUG 41POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
RES 180 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 65.7K OHM 1.5W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 16POS INLINE SKT datasheet.pdf