Sullins Connector Solutions PEC23SFEN
PEC23SFEN picture photo
Mfg. Part Number
PEC23SFEN
Brief Description
CONN HEADER .100 SINGL STR 23POS
Datasheet Download
PEC23SFEN.pdf
Availability of PEC23SFEN
QUANTITY
PEC23SFEN Order Process
Ship out your order
Specifications of PEC23SFEN
Internal Part NumberEIS-PEC23SFEN
Number of Positions23
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.318" (8.08mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PEC23SFEN
Related LinksPEC2, PEC23SFEN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
PEC23SFEN Details Description
Related parts for PEC23SFEN
MODULE TRANSFMR SNGL LAN 16P SMD datasheet.pdf
RES 2 OHM 4W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN TERM BLK 9POS 5MM R/A BK datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 100V AXIAL datasheet.pdf
IC CPLD 256MC 10NS 208PQFP datasheet.pdf
RES 30 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 14POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
CAP ALUM 5000UF 200V SCREW datasheet.pdf
Connector Socket 28 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf