Sullins Connector Solutions PEC25DAAN
PEC25DAAN picture photo
Mfg. Part Number
PEC25DAAN
Brief Description
CONN HEADER .100 DUAL STR 50POS
Datasheet Download
PEC25DAAN.pdf
Availability of PEC25DAAN
QUANTITY
PEC25DAAN Order Process
Ship out your order
Specifications of PEC25DAAN
Internal Part NumberEIS-PEC25DAAN
Number of Positions50
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PEC25DAAN
Related LinksPEC2, PEC25DAAN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
PEC25DAAN Details Description
Related parts for PEC25DAAN
RES ARRAY 2 RES 130 OHM 0606 datasheet.pdf
RES SMD 392K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SWITCH PHOTOLOGIC SLOT OPTICAL datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM 16-HTSSOP datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Panel Mount Crimp datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
LED MT SR VERT datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2700K 2SMD datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 8KB FLASH 28SOIC datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CAP FILM 560NF 10% 253VAC AXIAL datasheet.pdf