Sullins Connector Solutions PEC25SFEN
PEC25SFEN picture photo
Mfg. Part Number
PEC25SFEN
Brief Description
CONN HEADER .100 SINGL STR 25POS
Datasheet Download
PEC25SFEN.pdf
Availability of PEC25SFEN
QUANTITY
PEC25SFEN Order Process
Ship out your order
Specifications of PEC25SFEN
Internal Part NumberEIS-PEC25SFEN
Number of Positions25
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.318" (8.08mm)
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PEC25SFEN
Related LinksPEC2, PEC25SFEN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
PEC25SFEN Details Description
Related parts for PEC25SFEN
RES SMD 390K OHM 5% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 19POS SCKT datasheet.pdf
RES 47 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RECEIVER NF SPEAKER - FRANKLIN datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
CAP CER 820PF 450V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP CER 0.30PF 200V NP0 0402 datasheet.pdf
OSC MEMS PROG datasheet.pdf
CTV 24C 12#16 12#12 SKT J/N RE datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 56POS SKT datasheet.pdf