Sullins Connector Solutions PEC26SADN
PEC26SADN picture photo
Mfg. Part Number
PEC26SADN
Brief Description
CONN HEADER .100 SINGL STR 26POS
Datasheet Download
PEC26SADN.pdf
Availability of PEC26SADN
QUANTITY
PEC26SADN Order Process
Ship out your order
Specifications of PEC26SADN
Internal Part NumberEIS-PEC26SADN
Number of Positions26
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PEC26SADN
Related LinksPEC2, PEC26SADN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
PEC26SADN Details Description
Related parts for PEC26SADN
CONN BACKSHELL DB25 GRAY PLASTIC datasheet.pdf
ROUND SPACER #4 BRASS 1/2" datasheet.pdf
IC COMP OPENDRN 1.6V QUAD 14SOIC datasheet.pdf
RES 1.24K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 16POS STR 5.08MM datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
FIXED IND 62NH 100MA 8 OHM SMD datasheet.pdf
LOCATOR BUSHING datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
CAP FILM 10NF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf