Sullins Connector Solutions PEC29SAHN
PEC29SAHN picture photo
Mfg. Part Number
PEC29SAHN
Brief Description
CONN HEADER .100 SINGL STR 29POS
Datasheet Download
PEC29SAHN.pdf
Availability of PEC29SAHN
QUANTITY
PEC29SAHN Order Process
Ship out your order
Specifications of PEC29SAHN
Internal Part NumberEIS-PEC29SAHN
Number of Positions29
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PEC29SAHN
Related LinksPEC2, PEC29SAHN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
PEC29SAHN Details Description
Related parts for PEC29SAHN
RES SMD 56K OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC XLATOR DL LVPECL-LVTTL 8TSSOP datasheet.pdf
CIR BRKR 100MA 480VAC 65VDC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
SOCKET HOUSING MQS 26P datasheet.pdf
RES 10.0K OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 100V X8L RADIAL datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR BQ25504 datasheet.pdf
INSULATION PUNCH datasheet.pdf
DCDC CONVERTER +/-15VOUT 2W datasheet.pdf
CAP FILM 0.68UF 5% 100VDC 2DIP datasheet.pdf