Sullins Connector Solutions PEC33SAFN
PEC33SAFN picture photo
Mfg. Part Number
PEC33SAFN
Brief Description
CONN HEADER .100 SINGL STR 33POS
Datasheet Download
PEC33SAFN.pdf
Availability of PEC33SAFN
QUANTITY
PEC33SAFN Order Process
Ship out your order
Specifications of PEC33SAFN
Internal Part NumberEIS-PEC33SAFN
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PEC33SAFN
Related LinksPEC3, PEC33SAFN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
PEC33SAFN Details Description
Related parts for PEC33SAFN
CAP CER 9PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
WIRE SADDLE LOCK BL/HOLE 1.4" datasheet.pdf
RES 30 OHM 5W 5% RADIAL datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER 16X1 28SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
IC REG BOOST 3.3V 0.3A SOT89-3 datasheet.pdf
RES SMD 4.02KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 55POS PIN datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 33 OHM 1206 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf