Sullins Connector Solutions PEC33SFCN
PEC33SFCN picture photo
Mfg. Part Number
PEC33SFCN
Brief Description
CONN HEADER .100 SINGL STR 33POS
Datasheet Download
PEC33SFCN.pdf
Availability of PEC33SFCN
QUANTITY
PEC33SFCN Order Process
Ship out your order
Specifications of PEC33SFCN
Internal Part NumberEIS-PEC33SFCN
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.318" (8.08mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PEC33SFCN
Related LinksPEC3, PEC33SFCN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
PEC33SFCN Details Description
Related parts for PEC33SFCN
HEADER OPEN TURRETT .400 22POS datasheet.pdf
SWITCH DIP SLIDE 1-POS 1MM 6V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 150W datasheet.pdf
RES 3.92 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
LENS FOR INCAND DISPLAY AML41J datasheet.pdf
RES 126 OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 62KOHM 0.01% 0.4W J LEAD datasheet.pdf
IC FPGA 138 I/O 256FBGA datasheet.pdf
CONN IDC SOCKET 6POS datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM L-TAB datasheet.pdf
DEV DONGLE USB FOR NRF51822/422 datasheet.pdf
150UF 200V 18X25 datasheet.pdf