Sullins Connector Solutions PEC36SAGN
PEC36SAGN picture photo
Mfg. Part Number
PEC36SAGN
Brief Description
CONN HEADER .100 SINGL STR 36POS
Datasheet Download
PEC36SAGN.pdf
Availability of PEC36SAGN
QUANTITY
PEC36SAGN Order Process
Ship out your order
Specifications of PEC36SAGN
Internal Part NumberEIS-PEC36SAGN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationPBT Reflow Process/Not Recommended 05/Apr/2012
Number of Positions36
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PEC36SAGN
Related LinksPEC3, PEC36SAGN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
PEC36SAGN Details Description
Related parts for PEC36SAGN
IC SUPERVISOR VOLT 4-LINE 24-QFN datasheet.pdf
IC DELAY LINE 5TAP 75NS 16SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 8200PF 1KV X7R 1812 datasheet.pdf
CAP CER 7.5PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
TRANSISTOR RF PWR LDMOS SOT467B datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
RF EVAL FOR BGU7003W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110POS .100" datasheet.pdf
250 TB SOCKET RA datasheet.pdf
RES SMD 16.9 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf