Vishay/Beyschlag PEF220WH10336BK1
PEF220WH10336BK1 picture photo
Mfg. Part Number
PEF220WH10336BK1
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 10000PF 13KV R230 DISK
Datasheet Download
PEF220WH10336BK1.pdf
Availability of PEF220WH10336BK1
QUANTITY
PEF220WH10336BK1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PEF220WH10336BK1
Internal Part NumberEIS-PEF220WH10336BK1
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesPEF 220
PackagingBulk
Capacitance10000pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated13000V (13kV)
Temperature CoefficientR230
Mounting TypeRequires Holder
Operating Temperature-55°C ~ 100°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / CaseDisk, Metal Fitting - Threaded
Size / Dimension8.858" Dia (225.00mm)
Height - Seated (Max)1.772" (45.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
FeaturesHigh Voltage
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PEF220WH10336BK1
Related LinksPEF220WH, PEF220WH10336BK1 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
PEF220WH10336BK1 Details Description
Related parts for PEF220WH10336BK1
IC OPAMP GP 1.2MHZ 14DIP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 120MA SOT-223 datasheet.pdf
RES SMD 124 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CONN FIBER LC PLUG DUPLX 125UM datasheet.pdf
RES CHAS MNT 22 OHM 5% 50W datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 235A TO-262 datasheet.pdf
CAP FILM 5600PF 5% 2KVDC RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 73.2 OHM 0.5% 1/32W 0201 datasheet.pdf