NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. PESD3V3L1UL,315
PESD3V3L1UL,315 picture photo
Mfg. Part Number
PESD3V3L1UL,315
Manufacturer
Product Category
TVS - Diodes
Brief Description
TVS DIODE 3.3VWM 11VC SOD882
Datasheet Download
PESD3V3L1UL,315.pdf
Availability of PESD3V3L1UL,315
QUANTITY
PESD3V3L1UL,315 Order Process
Ship out your order
Specifications of PESD3V3L1UL,315
Internal Part NumberEIS-PESD3V3L1UL,315
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN PackagingLighter Reels 02/Jan/2014
Standard Package10,000
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Diodes
SeriesAutomotive, AEC-Q101
PackagingTape & Reel (TR)
TypeZener
Unidirectional Channels1
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)3.3V (Max)
Voltage - Breakdown (Min)5.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp11V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)4.5A (8/20µs)
Power - Peak Pulse45W
Power Line ProtectionNo
ApplicationsAutomotive
Capacitance @ Frequency34pF @ 1MHz
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TA)
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSOD-882
Supplier Device PackageSOD-882
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PESD3V3L1UL,315
PESD3V3L1UL,315 Details Description
Related parts for PESD3V3L1UL,315
CONN PC PIN CIRC 0.091DIA SILVER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .125 SQ WW datasheet.pdf
POT 50K OHM 1/2W PLASTIC LOG datasheet.pdf
70MM OD RED LED RING LIGHT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
CONDUCTIVITY METER datasheet.pdf
DIODE ZENER 11V 200MW SOD323 datasheet.pdf