NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. PESD3V3S2UAT,215
PESD3V3S2UAT,215 picture photo
Mfg. Part Number
PESD3V3S2UAT,215
Brief Description
TVS DIODE 3.3VWM 20VC SOT23
Datasheet Download
PESD3V3S2UAT,215.pdf
Availability of PESD3V3S2UAT,215
QUANTITY
PESD3V3S2UAT,215 Order Process
Ship out your order
Specifications of PESD3V3S2UAT,215
Internal Part NumberEIS-PESD3V3S2UAT,215
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesESD Protection Diodes
ESD Standards and Products
PCN Design/SpecificationCopper Bond Wire 09/Jun/2013
Resin Hardener 02/Jul/2013
Copper Bond Wire 02/Sep/2013
PCN PackagingLighter Reels 02/Jan/2014
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package3,000
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Diodes
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeZener
Unidirectional Channels2
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)3.3V (Max)
Voltage - Breakdown (Min)5.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp20V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)18A (8/20µs)
Power - Peak Pulse330W
Power Line ProtectionNo
ApplicationsGeneral Purpose
Capacitance @ Frequency207pF @ 1MHz
Operating Temperature-65°C ~ 150°C (TA)
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseTO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Supplier Device PackageSOT-23 (TO-236AB)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PESD3V3S2UAT,215
PESD3V3S2UAT,215 Details Description
Related parts for PESD3V3S2UAT,215
RES ARRAY 5 RES 27 OHM 6SIP datasheet.pdf
IDC CABLE - MKR20K/MC20M/MCE20K datasheet.pdf
CABINET TURNKEY 75.31"X22"X25.5" datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 4POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 10A 125V datasheet.pdf
RES SMD 316K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 4V 20% 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 150W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf