Pulse Electronics Corporation PF0464.333NLT
PF0464.333NLT picture photo
Mfg. Part Number
PF0464.333NLT
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 33UH 970MA 165 MOHM
Datasheet Download
PF0464.333NLT.pdf
Availability of PF0464.333NLT
QUANTITY
PF0464.333NLT Order Process
Ship out your order
Specifications of PF0464.333NLT
Internal Part NumberEIS-PF0464.333NLT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,200
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesPF0464NL
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - Core-
Inductance33µH
Tolerance±20%
Current Rating970mA
Current - Saturation970mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)165 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant18MHz
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.284" L x 0.284" W (7.20mm x 7.20mm)
Height - Seated (Max)0.118" (3.00mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PF0464.333NLT
Related LinksPF0464, PF0464.333NLT Datasheet, Pulse Electronics Corporation Distributor
PF0464.333NLT Details Description
Related parts for PF0464.333NLT
CAP ALUM 18000UF 20% 63V SNAP datasheet.pdf
SWITCH SLIDE 3P3T 3A 125V datasheet.pdf
TRIMMER 500K OHM 0.1W SMD datasheet.pdf
RES 42.2K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH EXTENDED ACTUATOR 3 SEC datasheet.pdf
DCDC CONVERTER 3.3VOUT 6W datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
CAP MICA 2000PF 2% 500V RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM L-TAB T412 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf