Riedon PF2205-9R1F1
PF2205-9R1F1 picture photo
Mfg. Part Number
PF2205-9R1F1
Brief Description
RES 9.1 OHM 50W 1% TO220
Datasheet Download
PF2205-9R1F1.pdf
Availability of PF2205-9R1F1
QUANTITY
PF2205-9R1F1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PF2205-9R1F1
Internal Part NumberEIS-PF2205-9R1F1
PackagingTube
Resistance (Ohms)9.1
Tolerance±1%
Power (Watts)50W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseTO-220-2
Supplier Device PackageTO-220
Size / Dimension0.417" L x 0.177" W (10.60mm x 4.50mm)
Height0.591" (15.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PF2205-9R1F1
Related LinksPF2205, PF2205-9R1F1 Datasheet, Riedon Distributor
PF2205-9R1F1 Details Description
Related parts for PF2205-9R1F1
RES SMD 14.7K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC CONV DC-DC DUAL AMOLED DFN12 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf