Riedon PF2272-200RJ1
PF2272-200RJ1 picture photo
Mfg. Part Number
PF2272-200RJ1
Brief Description
RES CHAS MNT 200 OHM 5% 200W
Datasheet Download
PF2272-200RJ1.pdf
Availability of PF2272-200RJ1
QUANTITY
PF2272-200RJ1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PF2272-200RJ1
Internal Part NumberEIS-PF2272-200RJ1
PackagingTube
Resistance (Ohms)200
Tolerance±5%
Power (Watts)200W
CompositionThick Film
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Mounting FeatureFlanges
Size / Dimension1.496" L x 0.984" W (38.00mm x 25.00mm)
Height0.484" (12.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PF2272-200RJ1
Related LinksPF2272, PF2272-200RJ1 Datasheet, Riedon Distributor
PF2272-200RJ1 Details Description
Related parts for PF2272-200RJ1
CAP TANT 1UF 16V 20% 0603 datasheet.pdf
CAP CER 270PF 50V X7R 0402 datasheet.pdf
CONN RCPT BOX MNT 27POS W/PIN datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
17.78MM X 22.86MM 1=25/PK datasheet.pdf
Connector Receptacle 68 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
IC OSC VCXO 180MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
CAP FILM 240NF 5% 160VDC RAD datasheet.pdf
CAP FILM 0.0075UF 5% 2000VDC AXI datasheet.pdf