Hammond Manufacturing PF6500AT12LG230
PF6500AT12LG230 picture photo
Mfg. Part Number
PF6500AT12LG230
Manufacturer
Product Category
Rack Thermal Management
Brief Description
FILTER FAN GREY
Datasheet Download
PF6500AT12LG230.pdf
Availability of PF6500AT12LG230
QUANTITY
PF6500AT12LG230 Order Process
Ship out your order
Specifications of PF6500AT12LG230
Internal Part NumberEIS-PF6500AT12LG230
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Boxes, Enclosures, Racks
FamilyRack Thermal Management
SeriesPF
TypeFan
Voltage - Input230VAC
SpecificationsFan, AC, Square, 230 CFM
Size / Dimension12.60" L x 12.60" W x 6.18" H (320.0mm x 320.0mm x 157.0mm)
Shipping InfoShipped from Digi-Key
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PF6500AT12LG230
Related LinksPF6500A, PF6500AT12LG230 Datasheet, Hammond Manufacturing Distributor
PF6500AT12LG230 Details Description
Related parts for PF6500AT12LG230
RES 332K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 6.3V 20% RADIAL datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 150MHZ 8UMAX datasheet.pdf
SENSOR PHOTOTRANS OUT SLOTTED datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 160V SNAP datasheet.pdf
ORING ECE089 datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 79MA 4 OHM SMD datasheet.pdf
TOOL APPLICATOR GT1 ACCESSORY datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK STR datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X22.86MM T412 datasheet.pdf
CAP 16KVP 1200PF 20% datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS JAM NUT PIN datasheet.pdf