Riedon PFC10-1K3F1
PFC10-1K3F1 picture photo
Mfg. Part Number
PFC10-1K3F1
Brief Description
RES SMD 1.3K OHM 1% 25W PFC10
Datasheet Download
PFC10-1K3F1.pdf
Availability of PFC10-1K3F1
QUANTITY
PFC10-1K3F1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PFC10-1K3F1
Internal Part NumberEIS-PFC10-1K3F1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.3k
Tolerance±1%
Power (Watts)25W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CasePFC10 (TO-126 SMT)
Supplier Device PackagePFC10
Size / Dimension0.472" L x 0.323" W (12.00mm x 8.20mm)
Height0.041" (1.05mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PFC10-1K3F1
Related LinksPFC10, PFC10-1K3F1 Datasheet, Riedon Distributor
PFC10-1K3F1 Details Description
Related parts for PFC10-1K3F1
CONN HEADER LOPRO STR 10POS GOLD datasheet.pdf
IC REG LDO 2.85V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
TRANS NPN 50V 0.15A TO-92 datasheet.pdf
Connector Receptacle 26 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 3.75KV TRANS 8-SO datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 250MW TSLP-3 datasheet.pdf
STRAIN RELIEF FOR FC/SC CONN datasheet.pdf
BOARD EVAL XCL206B183AR-G 1.8V datasheet.pdf
RES SMD 15.2KOHM 0.01% 0.4W 1206 datasheet.pdf
RELAY SSR DUAL 25A RNDM PNL MNT datasheet.pdf
RES 1.4K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
OSC XO 20.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf